Jakie lampy do przyczepy wybrać ?

Mam problem z podjęciem decyzji które lampy w przyczepie wybrać. Może doradzicie, jest kilka wariantów do wyboru.

Jak wygląda cała przyczepa można zobaczyć tutaj w galerii. Wydaje mi się że z racji na to że przyczepa jest dość leciwa i "oldskulowa" to bardziej pasują duże okrągłe, a może wręcz przeciwnie ?

Najbardziej by mi się chyba podobały duże okrągłe lampy jednofunkcyjne oddzielnie kierunek, stop+pozycja i do tego cofania i p-mglowa zamocowane na zewnątrz jedna pod drugą. Niestety lampy 140mm się już nie zmieszczą z trójkątem. No chyba że ktoś zna mniejsze okrągłe ale nie tak małe jak w żuku i nie do zabudowy.

Przepisy określają wyraźnie że musi się tam znaleźć trójkąt odblaskowy. Lampy poza przeciwmgłowym i cofania muszą się zmieścić pod wspornikiem ściany, bo na trapie z zewnątrz przed profilem jest za mało miejsca. Natomiast dalej już nie spełniają wymogu 400mm od obrysu pojazdu. Lampy przeciwmgłowe i cofania mogą być po dwie lub po jednej. Gdy będą po jednej to przeciwmgłowa może być po lewej stronie lub po środku i odległość od obrysu tutaj już nie jest istotna.

Wersja 1. - Dwie okrągłe lampy zespolone (stop, pozycja, kierunek) średnica 140..143mm zależnie od producenta. Światła przeciwmgłowe i cofania na trapie - prostokątne (140x50mm).

Wersja 2. Jedna lampa zespolona jak wyżej fi140 i do tego prostokątna cofania (140x50) z zewnątrz.

Wersja 3. Lampy prostokątne jednofunkcyjne WAŚ 86x136. Niestety nie widzę u producenta wersji stop + pozycja co by trochę ułatwiło sprawę bo przeciwmgłowe czy cofania by nie musiało być na trapie. Pod wspornikiem 4 jedna pod drugą już się nie mieszczą.

Wersja 5. Okrągła trzy-funkcyjna i pod nią cofania / p-mgłowa.

Wersja 6. Podobnie jak 1 tyle że cofania / przeciwmgielna jest okrągła a zespolone są ułożone równolegle do linii poprzeczki a nie pionowo.

Liczę na wasze opinie i sugestie, głosowanie w komentarzach proszę.

 

Komentarze  

#3 Hugh 2013-04-10 21:24
ft77 to takie oblatane, wszystko z tym jeździ,
mam poprowadzona druga wiązkę i gniazdo uzupełniające tak więc wsteczny bez problemu mogę podpiąć.
no naprawdę nie jestem w stanie się zdecydować
Cytować
#2 fikolek2 2013-04-10 19:32
Fajna ta twoja ARKA i rejestracja do niej pasuje 1 AM NOE, to był żart oczywiście.Jak dla mnie z pozycji które prezentujesz to 6, mam tylko małe ale; ilo pinowe masz gniazdo x7? przewód x7? zabraknie na wsteczny który nie jest obowiązkowy w przyczepie, nooo chyba że prezes sobie życzy ;) a oglądałeś lampy FT-077 dobrze wyglądają w takim profilu
Cytować
#1 Thes 2013-04-10 12:09
piątka... zdecydowanie
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież