Bryczka konna - rekreacyjno treningowa.

Jedna z tych rzeczy której budowa ciągnęła się latami. Sam pomysł na kształt rodził się dość długo, potem ciągłe zmiany podczas prac, inne zawieszenie, inne koła ciągle coś przerabiałem, w końcu stwierdziłem koniec.


Najpierw pomysły i szkice. Założenia były takie że ma to być bryczka jednokonna i dość uniwersalna. Tak aby przede wszystkim nadawała się do bezpiecznego treningu, ale też można było pojechać wygodnie na spacer po okolicy, czy wystartować bez wstydu na jakichś małych regionalnych zawodach. Padło na coś w stylu wagonette: 2 osoby z przodu na koźle, oraz dwie bokiem do kierunku jazdy z tyłu po jednej na stronę. I do tego z tyłu kawałek podłogi i poręcze dla luzaka.

 Prace przy budowie zaczęły się oj ... dawno temu i głównie weekendami więc robota szła powoli.

 Niby zrobiłem konkretny projekt 3D ale rzeczywistość, finanse i ciągle nowe pomysły generowały ciągle jakieś zmiany.

W miedzy czasie jeszcze zrobiłem prosta giętarkę do rurek, statyw do szlifierki kątowej i dużo, dużo innych rzeczy potrzebnych po drodze. W pewnym momencie konstrukcja zaczęła przypominać projekt.

W pewnym momencie doszedłem do wniosku ze koła szprychowe to mi nie pasują i zamówiłem komplet typowych do bryczki.

Jak zwykle się okazuje ze Pareto i Lorenz mieli racje i wszystkie szczegóły gdzie nie widać przyrostu pracy zajmują niewyobrażalnie dużo czasu - żyłkowania, śrubki, otworki, tapicerka, wykładzina, listwy aluminiowe itd.

I się okazuje ze muszę dorobić zdjęcie w pełni skończonej bo nie mam.

Jakie wnioski z tej budowy - ani to maratonka ani treningowa ani pokazowa wyszło takie coś dziwnego. No i tez chyba za solidna konstrukcja, zbyt ciężka tak mi się wydaje po tym jak przyglądałem się dokładniej firmowym konstrukcją.

I co najgorsze budowa trwała z 7 lat ciągnęło się to niezmiernie, tyle że po wielu doświadczeniach dzisiaj bym zbudował to zupełnie inaczej. Aczkolwiek ci co oglądali twierdza że jest dość ładna.

Galeria prac przy bryczce

Komentarze  

#1 buy kamagra online 2018-03-30 15:52
kamagra shop deutschland erfahrung 2015
kamagra 100 mg oral jelly
reviews kamagra gold
kamagra gold teeth
kamagra jelly
http://kamagradxt.com/
kamagra 100 chewable tablet einnahme
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież