Wózek do skrzyni biegów.

Wózek z podnośnikiem wydawał się niezbędnym elementem potrzebnym do wymontowania skrzyni biegów z samochodu. Jak zwykle został zrobiony z tego co pod ręką ... no dobra dokupiłem trochę żelastwa.

Płyta głowna do sterowania obrabiarką CNC

Płyta główna do separacji galwanicznej i rozdzielnia sygnału z komputera.

AT280S modernizacja panewek

Oryginalne panewki łożyskujące śruby pociągowe wymieniłem na łożyska wzdłużne wałeczkowe. Teraz jest o wiele lepiej - brak luzów i łatwo obracają się pokrętła.

Robot Pajak

Roboty pająk, mechanizm i elektronika zostały zrobione na zlecenie wytwórni SEMAFOR, potem plastycy z wytwórni ubrali pająki w futerka. Służyły za eksponat w jeżdżącej po Polsce wystawie klątwa faraona, ale coś chyba jednak nie po całej bo ....

4 osiowa obrabiarka CNC

Gabaryty i masa:     

    370x650x430 mm (DxWxS),
    25 kg

Posuwy:     

    szybkie pozycjonowanie do 840 mm/min.
    posuw roboczy do 400 mm/min

Pozycjonowanie:     

    zakres ruchu: X220, Y160, Z120 mm
    rozdzielczość: liniowa 5 um, kątowa 0,025 °
    dokładność: liniowa ±25 um, kątowa ±0,025 °

AT280S tokarko-frezarka

Jedna z najpotrzebniejszych maszyn w warsztacie. Bardzo uniwersalny sprzęt jednak w miarę jedzenia apetyt rośnie i się okazuje że jest trochę za mała i za delikatna jak na moje potrzeby. Nigdy nie udało mi się znaleźć pełnych danych do tej obrabiarki, firma która je robiła ponoć już dawno zniknęła z rynku.

Sterownik silnika krokowego (skokowego)

Typowa aplikacja L297 została wzbogacona o układ, który zapewnia sterowanie silnika ze stałą wartością wektora pola elektromagnetycznego w trybie półkrokowym, dzięki temu moment trzymający ma niezmienna wartość we pełnych krokach i w połówkach.